Başbakan Yıldırım: Ekonomimiz Büyüyecek!

0
578

Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere’de katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Türkiye ekonomisinde bu yıl içerisinde yüzde 8’lik bir büyüme beklediklerini ifade etti.

İngiltere Başbakanı Teresa May’in daveti üzerine İngiltere’ye giden Başbakan Binali Yıldırım, iş dünyasının önemli isimlerine hitap etti. Türkiye’nin yatırım açısından gayet olumlu bir ülke olduğunu ifade eden Yıldırım, Türkiye’nin gittikçe büyüdüğünü dile getirdi.

‘Mega Projeler Türkiye’den Sorulur’

Türkiye’nin OECD ve G20 ülkeleri arasında büyüme gösteren en önemli bir ülke olduğunun altını çizen Başbakan Yıldırım, “Türkiye, küresel krizin başladığı 2008’den bu tarafa dünyada gerçekleştirilen 10 mega projeden 6’sını yapan bir ülke olmuştur. Bu, Türkiye’nin güven ve istikrarda ne kadar önemli bir mesafe kat ettiğini gösteren en büyük sonuçtur” diye konuştu.

‘Büyüme Oranı Bu Yıl Yüzde 8’i Bulacak’

Türkiye ekonomisinin 15 Temmuz gibi bir duruma bile yanıt verebildiğini aktaran Binali Yıldırım, Bu sene sonunda öyle ümit ediyorum ki büyüme oranımız yüzde 6-8 arasında bir yerde gerçekleşecektir” diyerek ekonominin gayet iyi yerlere gittiğini belirtti.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz